zawody

zawody

Hodowcy koni, które biorą udział w zawodach stają przed wyzwaniem, jakim jest podawanie koniowi takiej paszy, która zapewni mu jak najlepsze wyniki sportowe. Pokarm dla koni sportowych musi być odpowiednio zbilansowany, tak by dostarczać zwierzęciu wszystkich niezbędnych składników odżywczych i budulcowych. Konie sportowe są podatne na braki niektórych składników bardziej niż inne. Ponadto ich mięśnie i układ kostno stawowy jest narażony na kontuzję, a właściwa karma pomoże zminimalizować ich ryzyko. 

 

Pasze dla koni wyścigowych muszą być bogate w białko i substancje energetyczne. Białko, jako podstawowy budulec mięśni, pomaga w uzyskaniu i utrzymaniu jak najwyższej masy mięśniowej. Natomiast substancje energetyczne sa potrzebne zwierzęciu, które podczas zawodów wykonuje bardzo intensywny wysiłek i potrzebuje uzupełnienia energii. 

 

W naszym sklepie znajdziesz pasze dla koni wyścigowych oraz suplementy wspierające organizm konia narażonego na intensywny wysiłek. Między innymi są to pasze oparte o wysłodki buraczane, które są bogatym źródłem białka, które jest łatwo przyswajalne. Posiadamy w naszej ofercie także szeroki wybór pasz opartych na wysokiej zawartości owsa, które są popularnym źródłem białka dla koni, które szczególnie go potrzebują. 

 

Znajdziesz w naszym sklepie także suplementy do podawania tuż przed wyścigami, które dają solidną dawkę energii i substancji odżywczych ułatwiających koniowi osiąganie jak najwyższych wyników sportowych. Zawierają w swoim składzie witaminy i substancję mineralne niezbędne przy dużym wysiłku. Oprócz tego, posiadamy suplementy do podawania ciągłego, które uzupełniają niedobory u koni szczególnie na nie narażonych, takich jak konie sportowe. 

Korzystamy jedynie z produktów sprawdzonych firm o wieloletniej tradycji w komponowaniu pasz, które cieszą się zaufaniem hodowców. Nasze pasze powstają w konsultacji z weterynarzami i specjalistami w dziedzinie żywienia koni. Nie znajdziesz u nas przypadkowych produktów. Kupując w naszym sklepie pasze dla koni wyścigowych, masz pewność, że zapewniasz swojemu zwierzęciu pokarm najwyższej jakości.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4