hodowla

hodowla

Każdemu hodowcy zależy na dobrostanie swoich zwierząt – na prawidłową opiekę nad nimi składa się kilka czynników, których nie można pominąć jeśli chcesz, aby Twój koń cieszył się zdrowiem i dobrą kondycją psychiczną i fizyczną przez długie lata. Hodowla koni nie jest łatwym zadaniem, jednak prawidłowo odżywiony, zadbany koń może dać ogromną satysfakcję swojemu opiekunowi. Jeśli jesteś hodowcą, pamiętaj, aby zapewnić swojemu zwierzęciu to, co najlepsze. Doskonałej jakości pasza umiejętnie dobrana do potrzeb konia, pielęgnacja zewnątrza, treningi o odpowiedniej intensywności to aspekty, które składają się na prawidłową hodowlę. 

 

Pasza, którą podajesz zwierzęciu powinna być odpowiednio dobrana do jego potrzeb żywieniowych. Te potrzeby zależą przede wszystkim od stanu zdrowia zwierzęcia i jego wieku. Źrebięta i źrebne klacze będą potrzebowały innej mieszanki pokarmów niż młody ogier. Uwzględnienie zapotrzebowania konia na dane składniki odżywcze i mineralne jest podstawą w doborze paszy. Jeśli hodujesz konie sportowe, także musisz zwrócić uwagę na ich zwiększone zapotrzebowanie na poszczególne substancje. Konie sportowe potrzebują paszy wysokobiałkowej, która jednocześnie dostarczy im odpowiedniej dawki energii, by mogły osiągać wysokie wyniki w sporcie. 

 

Jeśli twój koń cierpi na jakieś dolegliwości, musisz także zwrócić uwagę na paszę, którą mu podajesz. Prawidłowo dobrana pasza może pomóc zmniejszyć lub wyeliminować objawy choroby. Pamiętaj, by podawać paszę jedynie od sprawdzonych producentów – w hodowli koni nie powinno być miejsca na eksperymenty z pokarmem z niewiadomych źródeł. Pasza renomowanych firm jest tworzona w konsultacji z weterynarzami i hodowcami o wieloletnim doświadczeniu.

Hodowla koni nie jest łatwym zajęciem, jednak jeśli włożysz w nią serce oraz będziesz starać się dostarczać Twojemu koniowi najlepszej jakości paszę, suplementy oraz będziesz pielęgnował go w odpowiedni sposób, może sprawić Ci to wiele satysfakcji. W naszym sklepie kupisz wszystko to, co jest potrzebne w prawidłowej i pełnej sukcesów hodowli koni.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5