Każdy właściciel pragnie, aby jego koń wyglądał jak najlepiej. Oprócz regularnego i dokładnego szczotkowania i mycia, jedyną z metod pozwalającą na  utrzymanie dobrej kondycji sierści jest prawidłowe żywienie i suplementacja. Przed zawodami, pokazem lub innym ważnym wyjazdem niektórzy robią wszystko, aby mieć pewność, że ich konie wyglądają nienagannie. Czy obrany przez nas kierunek prowadzi do rozwiązania problemu, bądź osiągnięcia zamierzonego celu?

Nie ma sztywnej wytycznej dotyczącej częstotliwości kąpania konia. Mimo to każdy właściciel powinien wiedzieć o naturalnej okrywie końskiego włosia i skóry. Gruczoły łojowe wydzielają sebum - oleistą substancję, która zapewnia połysk i pomaga położyć włosy na płasko. Częste kąpiele - u większości koni, nadmiernie niszczą naturalny tłuszcz ochronny z sierści i wysuszają skórę.

Ze względu na użytkowanie koni, niejednokrotnie nie da się ominąć częstych kąpieli. Pamiętajmy aby używać rekomendowanych produktów, tworzonych z myślą o koniach i zgodnych z  pH ich  skóry.

Produkty gamy Ultra czyszczą i pielęgnują, pomagają utrzymać naturalną równowagę wilgoci, pozostawiają czystą i  zdrową sierść, jedwabistą miękkość i nadają luksusowy połysk.

Połączenie wilgoci i wysokiej temperatury może prowadzić do problemów skórnych, takich jak dermatofiloza, która jest zapaleniem skóry spowodowanym długotrwałym przemoczeniem. Dermatofiloza ma  postać wysypki przypominającej grudę.

W środowisku kowali można spotkać się  z opinią, że zbyt częste mycie kopyt, ma negatywny wpływ na kondycję puszki i rogu kopyta, ponieważ woda powoduje potencjalne zmiękczenie struktury kopyta. Używanie dobrego smaru/oleju pomoże zadbać o zewnętrzny róg kopyta. Konsultacja z kowalem  pomoże zapewnić, że kopyta pozostaną silne i zdrowe.

Foran Kentucky Hoof Oil jest wysokiej jakości olejem do kopyt, zawierający wyłącznie naturalne oleje, oraz smołę drzewną. Regularne używanie produktu zapewnia siłę, jakość i zrównoważony wzrost ścian kopyt, podstawy kopyta i jego tylnej części.

Nie zawsze występuje konieczność kąpania konia. Szczególni wtedy, kiedy warunki atmosferyczne temu nie sprzyjają. Innym sposobem może być codzienne, regularne szczotkowanie zgrzebłem, które wyciąga brud oraz  szczotką włosianą która ściąga kurz. Na koniec, można użyć gąbki,  wilgotnego ręcznika lub ściereczek do pielęgnacji koni.

Stosowanie zbilansowanej diety jest pierwszym krokiem do uzyskania doskonałej kondycji i zdrowej sierści naszego konia. Znakiem charakterystycznym świadczącym o dobrej kondycji mogą być, znane przez koniarzy „dapples” – „jabłka”, kółka na sierści w okolicach zadu, słabizn i brzucha.

Podstawą diety powinna być świeża trawa lub dobrej jakości siano. Dostarczanie witamin i minerałów w odpowiednio wzbogaconej paszy jest kluczową sprawą.

Red Mills Conditioning Mix oprócz dobrze dobranych składników, właściwości i walorów smakowych zawiera specjalną recepturę Show Shine, bogatą w oleje, witaminy i minerały, której formuła nadaje połysk sierści. Jest to pasza, która doskonale sprawdza się w przygotowaniu koni do zawodów i sprzedaży.

Jeśli wymagania żywieniowe są spełnione, można zastosować dodatkową suplementację dla zdrowia sierści. Najczęściej stosowana jest biotyna, oraz  źródła tłuszczu, takie jak olej roślinny lub otręby ryżowe, które dostarczają kwasy tłuszczowe w celu zwiększenia połysku sierści.

Foran Kentucky Karron Oil jest wysokiej jakości emulgowanym olejem lnianym, dostarczającym niezbędne dla zdrowia kwasy tłuszczowe dla zapewnienia zdrowia układu trawiennego, dobrej kondycji i pięknej sierści.

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zostaw komentarz