Suplementy i preparaty na pękające kopyta

Suplementy i preparaty na pękające kopyta

Kopyto jest niezwykle wrażliwym wskaźnikiem odżywienia konia. Tkanka rogowa wymaga nieustannej wymiany oraz odnowy, które są w stanie zagwarantować wyłącznie niezbędne składniki żywieniowe w odpowiednich proporcjach. Właściciele koni, którzy zauważą, że kopyta zwierzęcia stały się słabe, kruche i pękające, sierść matowa, a na skórze zaczęły pojawiać się niepokojące zmiany, sięgnąć powinni po odpowiednio dobrane preparaty na kopyta.

Co zawierają w sobie suplementy na kopyta?

Suplementy na kopyta są bogate między innymi w biotynę, nazywaną również witaminą B7 lub witaminą H. Skutkami jej niedoboru są między innymi pękające kopyta oraz kruchość rogu kopytowego. Biotynę można z łatwością uzupełnić podając preparaty w proszku. Pierwsze efekty stosowania tego typu preparatów zaobserwować można po około 6 miesięcy. Warto na stałe włączyć witaminę B7 do końskiej diety. Bogata jest w nią także marchew. Biotyna z cynkiem, miedzią oraz krzemem to pełnowartościowy kompleks składników niezbędnych do prawidłowej pracy puszki kopytowej. Skutecznie zwiększają one twardość oraz elastyczność kopyt, stabilizując jednocześnie ich strukturę. W korzystny sposób wpływają one także na kondycję sierści wierzchowca.

Polecane preparaty na kopyta

Właściciele koni mogą się zaopatrzyć między innymi w preparaty na kopyta Hoof Aid – jest to wzmacniający kopyta suplement diety w proszku, który poza biotyną zawiera także metioninę wzmacniającą mikrostrukturę kopyta oraz pierwiastki śladowe – cynk, fosfor oraz wapń, które stanowią budulec kopyta. Preparat ten można podawać zarówno źrebiętom, jak i dorosłym koniom, w szczególności tym, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia kopyt. Kolejna propozycja suplementów na kopyta to Hoof Aid Gel – produkt w wygodnej formie żelu, którego efekty stosowania zaobserwować można po około 4-6 miesiącach regularnego stosowania, kiedy to nowe, silniejsze kopyto zastępuje stare, chore. Preparat ten został stworzony jako codzienne wzmocnienie kopyt.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2