Elektrolity dla koni

Elektrolity dla koni

Prawidłowe odżywianie gwarantuje koniowi stosowny poziom elektrolitów. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, iż ich utrata może obniżać sprawność zwierzęcia w czasie długotrwałego wysiłku fizycznego. Dotyczy to między innymi wierzchowców uczestniczących w wyścigach, czy rajdach długodystansowych. Na rynku spotkać można rozmaite elektrolity dla koni w formie preparatów w proszku dodawanych do wody, pokarmu, czy  też tubostrzykawek ze specjalną pastą.

Jak wybrać dobre elektrolity?

Wybierając elektrolity dla koni, unikać należy preparatów zawierających w swoim składzie cukier lub syrop kukurydziany. Nie zaleca się również stosowania środków bogatych w wypełniacze takie, jak magnez, wapń, potas czy sód. Dobrej jakości elektrolity powinny się dobrze wchłaniać, a co za tym idzie – wspomnianych pierwiastków należy szukać w formie octanów lub chlorków. W składzie takiego środka znajdować powinien się między innymi chlorek sodu, chlorek wapnia, chlorek magnezu, octan wapnia czy chlorek potasu. Szczególną ostrożność należy wykazać w przypadku produktów zawierających wodorofosforan wapnia oraz węgiel (drugie z nich są przeznaczone dla zwierząt borykających się z biegunkami).

Jakie elektrolity warto kupić?

Przykładem godnego polecenia elektrolitu jest Refuel Gel, który w swoim składzie zawiera glukozę w płynie poprawiającą wchłanianie elektrolitów i dostarczającą energii. Znaleźć można tutaj również witaminy C i E, które zostały dodane jako przeciwutleniacze o silnym działaniu, pomagające w usuwaniu obrażeń komórkowych i przyspieszające regenerację mięśni. Produkt został umieszczony w strzykawce, co ułatwia jego aplikację oraz transport. Kolejna propozycja to Refuel Liquid – preparat w formie koncentratu zbilansowanych elektrolitów z dodatkiem witamin C i E oraz witamin z grupy B. Skutecznie uzupełnia on poziom elektrolitów utraconych przez pocenie, wyrównuje poziom płynów w organizmie i zachęca do przyjmowania wody.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3