Suplementy dla koni

Suplementy dla koni

Intensywne treningi, stres czy udział w wyścigach w znaczący sposób wpływają na zapotrzebowanie konia na niezbędne składniki odżywcze. Z pomocą przychodzą suplementy odżywcze dla koni, które pozwolą zapewnić zwierzęciu równowagę elektrolityczną, zneutralizować kwasowe produkty przemiany materii i przyspieszyć proces regeneracji w okresie intensywnych treningów.

Suplement diety dla koni Neutrolac

Neutrolac to skoncentrowany suplement diety dla koni w płynie. Zawiera on systemowy alkalizer o mocnym działaniu, który niezwykle skutecznie neutralizuje kwasy w organizmie zwierzęcia. Stosowany systematycznie, neutralizuje kwas mlekowy produkowany w mięśniach podczas ćwiczeń, zapobiegając azoturii. Podanie preparatu na godzinę przed wymagającą pracą skutecznie zapobiega powstawaniu kwasu mlekowego w mięśniach i pomaga w usuwaniu zmęczenia mięśni. Neutrolac stosować można także natychmiast po ćwiczeniach czy wyścigach, w celu wspomożenia powrotu do kondycji po intensywnych treningach. Związane jest to z faktem, iż neutralizuje on kwas mlekowy i zachęca zwierzę do picia.

Suplement dla koni Coppervit

Coppervit to jeden z organicznych suplementów dla koni zawierający miedź, witaminę B12, witaminę E, mangan oraz biotynę. Jest on odpowiedni dla wszystkich koni, a w szczególności dla klaczy oraz źrebiąt. Z niedoborem diety możemy mieć do czynienia w przypadku źle zbilansowanej diety, wysokich poziomów molibdenu oraz zróżnicowania w kondycji pastwisk. Miedź wpływa na płodność u klaczy, elastyczność tkanek oraz kondycję skóry. Źrebięta oraz rosnące konie muszą ją regularnie przyjmować, jako że gwarantuje ona prawidłowy rozwój struktury kości. Miedź wykazuje bardzo dużą skuteczność jeżeli chodzi o walkę z chorobami ortopedycznymi (dotyczy to systematycznego podawania klaczom od późnej ciąży to 12 roku życia). Suplementy Coppervit dobrze sprawdzą się również dla koni uczestniczących w zawodach i treningach, koni pokazowych oraz przygotowujących się do sprzedaży.

Wyświetlanie 1–9 z 33 wyników