Sieczki dla koni

Sieczki dla koni

Mogą być wytwarzane zarówno ze słomy owsianej, jak i z lucerny, mieszanki traw czy też innych roślin suszonych. Sieczki dla koni stanowią doskonały dodatek do codziennej diety i mają różne zastosowania. Są wśród nich mieszanki przeznaczone dla zwierząt z problemami żołądkowymi, wspomagające odchudzanie, budowę masy mięśniowej, a także o właściwościach uspokajających czy też ułatwiających oddychanie i więcej.

Sieczki dla koni charakteryzują się dużą zawartością naturalnych składników odżywczych, dzięki czemu pomagają zbliżyć dietę do naturalnego żywienia tych zwierząt, co zapewni im prawidłowy rozwój, a także zdrowie psychiczne. Są lekkostrawne i dobrze przyswajane przez zwierzęce organizmy. Dedykowane są one nie tylko wyczynowym, ale też rekreacyjnym i hodowlanym rasom niezależnie od wieku.

Dlaczego warto włączyć sieczki w żywienie koni?

Podstawowym zadaniem sieczek jest urozmaicenie diety koni żywionych paszami i możliwie jak najbliższe upodobnienie ich codziennego jadłospisu do tego, co jadłyby w naturze. Koń jest zwierzęciem roślinożernym. Przewód pokarmowy tych zwierząt jest przystosowany do trawienia dużych ilości włókien roślinnych, lecz zarazem jest niezwykle wrażliwy. Niewłaściwa dieta może przyczynić się do rozwoju licznych chorób, w tym m.in. biegunek, wrzodów, kolki, ochwatu czy mięśniochwatu, mających swoje źródło w zaburzeniach metabolicznych. Powiedzenie „końskie zdrowie” nie do końca więc znajduje swoje odzwierciedlenie w naturze.

Dodatek sieczki do paszy ułatwia trawienie codziennego pokarmu, a ponadto wzbogaca go w cenne składniki odżywcze, ukierunkowane na konkretne potrzeby zwierzęcia. Na przykład dla koni sportowych, niezwykle aktywnych, można stosować sieczki wysokokaloryczne i wysokobiałkowe, które pozwolą zregenerować mięśnie po wysiłku. Zwierzętom z problemami metabolicznymi zaleca się produkty na bazie traw i lucerny, które łagodzą dolegliwości i wspomagają pracę przewodu pokarmowego.

Czy wiesz, że…

16 – tyle godzin na dobę poświęcają konie na jedzenie, w naturze. Żołądek tych zwierząt jest niewielki i przygotowany na stałe dostarczanie pożywienia, lecz w niewielkich ilościach. W chowie stajennym żywienie powinno być jak najbardziej zbliżone do naturalnego, dlatego warto zapewnić zwierzętom stały dostęp do pastwiska lub siana, poza porami karmienia.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6