Specjalistyczne pasze dla koni

Specjalistyczne pasze dla koni

Specjalistyczne pasze dla koni podzielić można na objętościowe, treściwe oraz uzupełniające. Pierwsze z nich są rodzajem wypełniacza przewodu pokarmowego i powinny stanowić podstawowy składnik codziennej diety zwierzęcia. Cechują się one niską koncentrację składników odżywczych i zawierają dużą ilość niewykorzystywanego w procesie trawienia balastu, tak zwanego włókna. Pasze treściwe posiadają dużą ilość składników odżywczych w relatywnie niewielkiej objętości. Zalicza się do nich ziarna zbóż, otręby pszenne i różnego rodzaju granulaty oraz mieszanki. Pasze uzupełniające są z kolei skoncentrowanym źródłem niezbędnych białek, witamin oraz minerałów. Przeznaczone są one dla koni nie mających zapotrzebowania na dodatkowe kalorie.

Specjalistyczna pasza dla koni Horse Care 10

Produkt ten powstał z myślą o koniach ze skłonnością do nadprodukcji kwasów żołądkowych i sztywnienia mięśni. Pasza ta posiada dużą ilość oleju oraz łatwo przyswajalnego błonnika, co w połączeniu z niskim poziomem skrobi sprawia, że jest ona łagodna dla żołądka i gwarantuje lepsze funkcjonowanie mięśni. Produkt zawiera również frukto-oligosacharydy stanowiące naturalne źródło dobrych bakterii znajdujących się w jelicie grubym, które wspomagają wzrost i pomagają w utrzymaniu konia w zdrowiu. Znajdziemy tu także drożdże, które pomagają w trawieniu błonnika i przyswajaniu składników odżywczych.

Specjalistyczna pasza dla koni Horse Care 14

Ta specjalistyczna pasza dla koni Red Mills została opracowana z myślą o koniach ze skłonnościami do wrzodów żołądka i mięśniochwatu. To pokarm o wysokiej zawartości oleju i łatwostrawnego włókna oraz małych ilościach skrobi. Jest on łagodny dla żołądka i skutecznie usprawnia funkcjonowanie mięśni. Na uwagę zasługuje tu obecność grubszych ziaren, które przedłużają proces rozkładu pokarmu przez kwasu żołądkowe. Naturalne składniki neutralizujące kwasy chronią z kolei przed nadmiernym działaniem kwasów żołądkowych. W składzie produktu znaleźć można również dodatkowe minerały oraz elektrolity, które wzbogacają standardowy skład witamin i minerałów w paszy.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4