Pasze dla koni wyścigowych

Konie wyścigowe powinny być odpowiednio prowadzone już od momentu poczęcia. Matkom ciężarnym oraz karmiącym podaje się więc specjalne pasze Red Mills pokrywającą zapotrzebowanie zarówno klaczy, jak i rozwijającego się płodu. Źrebaki po 2 miesiącu życia można dokarmiać specjalnie przyrządzoną mieszanką bogatą w dobrze przyswajalne składniki, w szczególności te, które odpowiadają za zdrowe i mocne stawy oraz ścięgna. Warto więc postawić na paszę dla koni wyścigowych, która spełni wszystkie wymagania zarówno młodych koni, jak i tych już dorosłych i aktywnych.

Jak wybierać paszę dla koni wyścigowych?

Na wczesnym etapie rozwoju, źrebaki przyjmować powinny łatwostrawne białko, które nie będzie obniżało ich delikatnego układu nerwowego. Jego skład powinien być skomponowany w taki sposób, by skutecznie wzmacniać sierść, kopyta, stawy oraz kości, a także wspierać optymalny poziom tkanki tłuszczowej i zabezpieczać okres przejścia z mleka matki na paszę. W przypadku dorosłych koni zalecana jest specjalna dieta dostosowana do rodzaju wysiłku, w tym przypadku szybkiego, krótkotrwałego biegu. W ich żywieniu zadbać należy o stosowną ilość tłuszczu oraz lekkostrawnego białka, które skutecznie odżywi i zregeneruje mięśni. Niezbędna jest tu również odpowiednia dawka elektrolitów zużywanych na bieżąco w czasie intensywnych treningów.

Polecana pasza dla koni wyścigowych

Koniom startującym w wyścigach podawać można między innymi preparat 15% Hi Oli Racehorse Cooked Mix. To produkt o wysokoenergetycznej formule z dodatkiem oleju, bogaty w wysokowartościowe białko, które skutecznie stymuluje rozwój mięśni. W składzie preparatu znaleźć można również szereg witamin i minerałów. To lekkostrawna pasza dla koni wyścigowych z dodatkiem czosnku oraz ziół. Kolejny godny polecenia produkt to 12% Bran Mash – wygodna, gotowa do zalania wrzątkiem mieszanka na bazie otrąb, odpowiednio zbilansowana pod względem zawartości wapnia oraz fosforu. Odgrywa to szczególnie ważną rolę w przypadku profilaktyki chorób rozwojowych kości u rosnących koni. Preparat zawiera zboża gotowane na parze, co przyczynia się do poprawy ich przyswajalności.

Wyświetlanie wszystkich 8 wyników