Pasze dla koni wyścigowych

Pasze dla koni wyścigowych

Konie wyścigowe powinny być odpowiednio prowadzone już od momentu poczęcia. Matkom ciężarnym oraz karmiącym podaje się więc specjalne pasze Red Mills pokrywającą zapotrzebowanie zarówno klaczy, jak i rozwijającego się płodu. Źrebaki po 2 miesiącu życia można dokarmiać specjalnie przyrządzoną mieszanką bogatą w dobrze przyswajalne składniki, w szczególności te, które odpowiadają za zdrowe i mocne stawy oraz ścięgna. Warto więc postawić na paszę dla koni wyścigowych, która spełni wszystkie wymagania zarówno młodych koni, jak i tych już dorosłych i aktywnych.

Jak wybierać paszę dla koni wyścigowych?

Na wczesnym etapie rozwoju, źrebaki przyjmować powinny łatwostrawne białko, które nie będzie obniżało ich delikatnego układu nerwowego. Jego skład powinien być skomponowany w taki sposób, by skutecznie wzmacniać sierść, kopyta, stawy oraz kości, a także wspierać optymalny poziom tkanki tłuszczowej i zabezpieczać okres przejścia z mleka matki na paszę. W przypadku dorosłych koni zalecana jest specjalna dieta dostosowana do rodzaju wysiłku, w tym przypadku szybkiego, krótkotrwałego biegu. W ich żywieniu zadbać należy o stosowną ilość tłuszczu oraz lekkostrawnego białka, które skutecznie odżywi i zregeneruje mięśni. Niezbędna jest tu również odpowiednia dawka elektrolitów zużywanych na bieżąco w czasie intensywnych treningów.

Polecana pasza dla koni wyścigowych

Koniom startującym w wyścigach podawać można między innymi preparat 15% Hi Oli Racehorse Cooked Mix. To produkt o wysokoenergetycznej formule z dodatkiem oleju, bogaty w wysokowartościowe białko, które skutecznie stymuluje rozwój mięśni. W składzie preparatu znaleźć można również szereg witamin i minerałów. To lekkostrawna pasza dla koni wyścigowych z dodatkiem czosnku oraz ziół. Kolejny godny polecenia produkt to 12% Bran Mash – wygodna, gotowa do zalania wrzątkiem mieszanka na bazie otrąb, odpowiednio zbilansowana pod względem zawartości wapnia oraz fosforu. Odgrywa to szczególnie ważną rolę w przypadku profilaktyki chorób rozwojowych kości u rosnących koni. Preparat zawiera zboża gotowane na parze, co przyczynia się do poprawy ich przyswajalności.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8