Pasze dla koni sportowych

Pasze dla koni sportowych

Skład pokarmu, technika oraz godzina żywienia mają kluczowe znaczenie w szczególności w przypadku koni sportowych, które są regularnie poddawane intensywnemu wysiłkowi fizycznemu. Dotyczy to w szczególności zwierząt uczestniczących w konkursach skokowych, które w czasie zawodów ulegają nieregularnemu obciążeniu, a ogromny wysiłek skokowy jest wówczas przeplatany krótkimi sprintami. Biorąc pod uwagę stosunkowo krótki czas wysiłku, warto zadbać o odpowiednią paszę dla koni sportowych, z których energia będzie szybko uwalniania i łatwo przyswajalna.

Czym kierować się wybierając pokarm dla koni sportowych?

Jako że samodzielny dobór proporcji i składników odżywczych dla koni sportowych bywa niekiedy nieco problematyczny, eksperci polecają stosowanie gotowych mieszanek. Wybierając je należy zwrócić uwagę, czy zawierają one w swoim składzie w pełni wartościowe, wysokoenergetyczne posiłki. Idealna pasza dla koni sportowych powinna łączyć w sobie różne źródła wartościowych białek będące podstawowym budulcem masy mięśniowej. Wysokiej jakości preparaty zawierają między innymi otręby ryżowe podnoszące kaloryczność dawki i w znaczący sposób poprawiające profil wielonienasyconych kwasów tłuszczowych.

Jaki pokarm warto kupić?

Przykładem wysokiej jakości paszy jest między innymi 12,5% Endurance Mix Hi Oil. To pasza Red Mills przeznaczona dla koni rajdowych bogata w wysokiej jakości białko, które doskonale stymuluje regenerację mięśni. Znaleźć można tutaj również olej oraz szereg witamin i minerałów. Kolejna propozycja to 10% Cool’n’Cooked Mix. Znajdujący się tu bogaty zestaw przygotowanych na parze płatków gwarantuje optymalne trawienie i równomierne uwalnianie energii. Produkt nie zawiera owsa, dzięki czemu koń jest spokojniejszy. Wysokiej jakości produktem jest również 12% Competition Mix z formułą Power Plus, która zwiększa siłę i poprawia wytrzymałość zwierzęcia. Preparat jest bogaty w wysokiej jakości białko, a także witaminy i minerały.

Wyświetlanie 1–9 z 13 wyników