Pasze dla koni Red Mills

Pasze dla koni Red Mills

Pasze dla koni dzieli się na objętościowe oraz treściwe. Pierwsze z nich podzielić można na soczyste (kiszonki, zielonki oraz okopowe) i suche (słoma, siano oraz plewy). Na pasze treściwe składają się z kolei ziarna zbóż i motylkowate oraz produkty uboczne przemysłu spożywczego. Zadaniem pasz jest zaspokoić zapotrzebowanie zwierzęcia na witaminy, składniki odżywcze oraz substancje mineralne. Jako że konie mają specyficzną budowę układu pokarmowego, komponując dawkę pokarmową pod uwagę należy wziąć masę ciała zwierzęcia, a także rodzaj oraz intensywność wykonywanej przez niego pracy.

Popularne pasze dla koni

W diecie konia niezwykle ważne jest, by niedobór trawy zastąpić zielonkami łąkowymi. Odgrywa to szczególnie ważną rolę wówczas, gdy zwierzę spędza mało czasu na łące, pastwisku, czy wybiegu. Optymalne dawkowanie zielonki to około 5-6 kilogramów w sezonie. Lucerna stanowi z kolei połączenie trawy oraz ziół. Bardzo korzystnie wpływa ona na stan sierści, a to ze względu na zawartość aminokwasów siarkowych. To idealne rozwiązanie zarówno dla młodych zwierząt, jak i tych przygotowujących się do zawodów. Makuch lniany jest naturalnym prebiotykiem i źródłem błonnika pokarmowego. Dobrze wspiera on perystaltykę jelit, w związku z czym dobrze sprawdza się u koni mających problemy z trawieniem.

Pasze dla koni z oferty marki RED MILLS

W asortymencie RED MILLS znaleźć można między innymi paszę 14% Racehorse Cubes. To wysokoenergetyczna pasza na bazie owsa zawierająca wysokowartościowe białko skutecznie stymulujące rozwój mięśni. Bogaty zestaw witamin oraz minerałów dla koni zawartych w produkcie wspomaga szybką regenerację po wysiłku. Proces podwójnego granulowania gwarantuje maksymalne trawienie, podnosząc wydajność organizmu zwierzęcia. Druga propozycja pasz dla koni to 15% Hi Oil Racehorse Cooked Mix – wysokoenergetyczna formuła z dodatkiem oleju, wysokowartościowego białka, witamin, minerałów, czosnku oraz ziół.

Wyświetlanie 1–9 z 21 wyników