Parowniki do siana Haygain

Parowniki do siana Haygain

W obecnych czasach coraz większa liczba koni cierpi na różnego rodzaju zaburzenia funkcjonowania układu oddechowego które związane są obecnością grzybów, kurzu czy mykotoksyn w sianie. Wpływ na ich pojawienie się ma nieodpowiednie jego przechowywanie w zamkniętych pomieszczeniach o słabej wentylacji. Długotrwale utrzymujący się stan, powiązany z regularnym podawaniem niewłaściwie przechowywanej paszy doprowadzić może do przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Najpopularniejszym sposobem na ograniczanie przedostawania się alergenów do płuc konia jest moczenie siana przed jego podaniem. Jako że jest to czynność czaso- i pracochłonna, na rynku od jakiegoś czasu dostępne są specjalne parowniki do siana.

Polecane parowniki do siana

Jeżeli zależy nam na skutecznym pozbyciu się pleśni, kurzu oraz bakterii, warto sięgnąć po parowniki do siana Haygain. Przykładem może być model Haygain HG 2000, który redukuje kurz oraz pył w sianie nawet o 99%. Skutecznie zabija bakterie, pleśń, roztocza oraz zarodniki grzybów, zwiększa przyswajalność, poprawia zdrowie dróg oddechowych, a także pomaga w walce z kaszlem i zapobieganiu chorobom układu oddechowego. Produkt ten doskonale nadaje się do codziennego użytku i może być stosowany w przypadku koni po ochwacie, kolce czy operacji. Parownik Haygain 2000 przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym zwierzętom.

Wysokiej jakości parowniki Haygain

Kolejnymi godnymi polecenia produktami są  parowniki Haygain HG 600 o wadze 42 kilogramów i wymiarach 720 milimetrów x 690 milimetrów x 700 milimetrów. Taka sztuka jest w stanie pomieścić 15 kilogramów siana – w siatce lub luzem. Cykl parowania z zimna wynosi tu około 60 minut. Produkty posiadają solidny uchwyt oraz koła umożliwiające swobodny transport parowników do siana z miejsca na miejsce. Będzie on idealny dla 2-3 koni. Osoby szukające nieco bardziej kompaktowego produktu zaopatrzyć mogą się z kolei w parownik Haygain HG One o masie 23 kilogramów i wymiarach 565 x 737 milimetrów.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4