Ochrona zdrowia i pielęgnacja koni

Ochrona zdrowia i pielęgnacja koni

Każdy koń ma swój własny charakter i nawyki. W związku z tym, niezwykle ważna jest bieżąca obserwacja zwierząt i indywidualne podejście do każdego z nich. Zdrowe zwierzę jest zainteresowane otoczeniem, czujne, chętne do pracy, ma duży apetyt, gładką, błyszczącą sierść, normalny oddech, tętno i temperaturę oraz łososiowo-różowe błony śluzowe. Do oznak choroby zaliczyć można z kolei między innymi utratę apetytu, zwieszoną głowę, suchą, szorstką sierść i wiotką skórę. Każdy właściciel konia zadbać powinien o stosowną ochronę zdrowia koni przy pomocy właściwie dobranych preparatów.

Jakich środków do pielęgnacji koni należy używać?

Polecanym preparatem do pielęgnacji koni jest między innymi SC14 Bodywash – specjalistyczna emulsja do mycia zalecana dla wszystkich koni, które zmagają się z grzybicą, kurzajkami lub wysypką błotną. To łatwy w użyciu preparat, który skutecznie łagodzi zrogowaciałą, suchą skórę. 50 mililitrów produktu należy wlać do 2 litrów wody, nałożyć na ciało zwierzęcia, a następnie pozostawić do wyschnięcia lub wytrzeć do sucha. Produkt nadaje się do codziennego stosowania.

Kolejna propozycja to Itchgard – łatwy w użyciu balsam łagodzący z ekstraktami roślinnymi, który przynosi ulgę podrażnionym grzywom i ogonom. Skutecznie łagodzi swędzenie po ukąszeniach owadów, kojąc rozpaloną skórę. Dodatkowo, zapobiega on plątaniu się włosia. Ultra Hoof Polish Clear to z kolei produkt tworzący długotrwały, lśniący połysk na kopytach. Posiada on wygodny aplikator w formie pędzelka i szybkoschnącą formułę.

Przydatne akcesoria, które powinien posiadać każdy właściciel konia

Na wyposażeniu każdej stajni znajdować powinny się między innymi mocne, chłonne wkładki bawełniane z gładką powierzchnią zewnętrzną. Ich gruby wkład skutecznie zapobiega przed powstawaniem odleżyn. Równie pomocny może okazać się Eazi-wrap – mocny, elastyczny, wodoodporny bandaż łatwy do zerwania na określonej długości. Bardzo łatwo się rozciąga, ułatwiając aplikację na wybrany obszar nogi zwierzęcia.

Wyświetlanie 1–9 z 27 wyników