10 powodów, dlaczego warto korzystać z usług końskiego żywieniowca

Właściciele koni, często kontaktują się z wieloma specjalistami z różnych dziedzin, aby utrzymać zdrowie swojego pupila na jak najwyższym poziomie. Często jest to jedynie weterynarz, kowal i dentysta, podczas gdy w innych przypadkach właściciele dodatkowo korzystają z usług  akupunkturzystów, chiropraktyków, osteopatów i fizjoterapeutów. Jednak wciąż niewiele osób  poszukuje wskazówek wykwalifikowanego żywieniowca, aby dopracować  dietę i pomóc  osiągnąć górną linię możliwości ich koni.

Niezależnie od tego, czy Twój koń jest „użytkowany weekendowo”, regularnie uczestniczy w wysokich rangą zawodach, jest ozdobą pastwiska, klaczą karmiącą lub rekonwalescentem - potrzebuje kompletnej i dobrze zbilansowanej diety dla osiągnięcia maksymalnego stopnia dobrego samopoczucia. W tym celu dietetyk może pomóc, określając indywidualne wymagania żywieniowe konia na podstawie jego stanu zdrowia i sprawności. Osoba zajmująca się układaniem diet dla koni robi to, oceniając cechy i składniki obecnego jadłospisu, oraz wielu czynników (dostępu do pastwisk, jakości podawanego siana, paszy, czy owsa), a następnie stosując te wytyczne tworzy odpowiednią, smaczną dietę rozpisaną  specjalnie dla indywidualnych potrzeb konia.

Przedstawiamy 10 powodów , dlaczego warto dodać dietetyka do zespołu sprawującego opiekę zdrowotną nad Twoim koniem, bez względu na to w jaki sposób jest użytkowany. Pamiętaj, że profesjonalizm i właściwa dbałość o potrzeby zwierzęcia punktuje w przyszłości!

 

  • Dietetycy pomagają właścicielom koni odpowiedzieć na nurtujące ich pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości, które biorą się z różnych źródeł, np. stron internetowych.
  • Patrzą na naszego konia „innym okiem”, ponieważ początkowo są osobami trzecimi i nie znają wierzchowca od podszewki.
  • Dietetycy, oprócz tego, że spełniają swój zawód, często wykonują swoją pracę względem własnych zainteresowań i pasji, dlatego spędzają całe życie na śledzeniu ciekawostek, analizie najnowszych badań naukowych i przeglądaniu informacji odnoszących się do ich dziedziny.
  • Specjaliści od żywienia mają wiedzę i narzędzia do równoważenia diety, więc jako właściciel konia nie musisz martwić się błędami w wyważaniu porcji.
  • Większość żywieniowców ma bogate doświadczenie w radzeniu sobie z różnymi typami koni uczestniczącymi w wielu dyscyplinach.
  • Zawsze zapewniają najlepsze zalecenia dotyczące karmienia konia z konkretnymi problemami.
  • Dietetycy zapewniają odpowiedni dobór rodzaju paszy dla konkretnych potrzeb danego konia.
  • Specjaliści od żywienia pomagają właścicielom wybrać najlepszą kombinację suplementów (na podstawie badań i obserwacji), których konie potrzebują, bez obaw o nadpodaż.
  • Znając koszty związane z utrzymaniem koni, często znajdują sposoby na zmniejszenie kosztów żywienia, jednocześnie zapewniając koniowi optymalne dietę.
  • Pamiętaj o konsultacji z ekspertem, stricte od żywienia koni. Inni specjaliści od żywienia zwierząt, jak bydła lub owiec, mogą nie znać niuansów związanych z karmieniem koni.

Aby dowiedzieć się więcej, rozwikłać problem dotyczący Twojego konia, albo zasięgnąć porady na nurtujące Cię pytanie, zapraszamy do kontaktu:

 

 

Zespół Żywienie Koni Czajtanya

 

www.zywieniekoni.pl

+48 608 609 400

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Zostaw komentarz